všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer


Vrátenie dane z iných členských štátov EÚ - otázky a odpovede


16. 9. 2022

Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky zverejnilo vypracované odpovede k niektorým často kladeným otázkam týkajúcich sa vrátenia dane z iných členských štátov EÚ.

Z otázok vyberáme:

  • Aké podmienky musí žiadateľ spĺňať, aby mohol podať žiadosť o vrátenie dane? 

Podmienky sú: - platiteľ v období, za ktoré podáva žiadosť o vrátenie dane, bol platiteľom dane a - nevykonával výlučne činnosti, pri ktorých nemôže odpočítať daň.

  • Za aké obdobie sa žiadosť podáva? Môže žiadateľ o vrátenie dane podať viac žiadostí za kalendárny rok?

Žiadosť sa podáva za obdobie najmenej troch po sebe idúcich kalendárnych mesiacov v rámci jedného kalendárneho roka a najviac za obdobie jedného kalendárneho roka. Žiadosť týkajúca sa zvyšku kalendárneho roka môže zahŕňať obdobie kratšie ako 3 kalendárne mesiace. Platiteľ môže podať aj viac žiadostí za kalendárny rok. Pri vypĺňaní žiadosti je však potrebné rešpektovať obmedzenia členského štátu vrátenia dane ohľadom 2 počtu/rozsahu období a aj minimálnej/maximálnej sumy DPH na vrátenie.

  • Akým spôsobom sa podáva žiadosť o vrátenie dane?

Elektronicky s použitím kvalifikovaného elektronického podpisu – KEP.

Kompletné znenie  otázok a odpovedí spracovaných FR SR nájdete TU

 

Zdroj: financnasprava.sk

 

   

Páčila sa Vám novinka? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačidlo vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies