všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Ukončenie registrácie a prihlasovania používateľov na portál FS s využitím KEP


20. 7. 2021

V záujme zvýšenia bezpečnosti používateľov portálu FS je od 9.7.2021 ukončené registrovanie a prihlasovanie používateľov na portál FS s využitím kvalifikovaného elektronického podpisu (KEP).

Neregistrovaní používatelia budú môcť aj naďalej využívať registráciu vyplnením registračného formulára alebo s využitím občianskeho preukazu s elektronickým čipom (eID).

Registrovaní používatelia budú môcť naďalej využívať prihlasovanie pomocou identifikátora a hesla alebo občianskeho preukazu s elektronickým čipom (eID).

Každý používateľ má registráciou na Portál FS pridelené svoje jedinečné ID. Niektorí používatelia, hlavne tí, ktorí používajú KEP nepoznajú svoje ID.

Pripravili sme preto návod, ako zistiť svoje ID a heslo. Je dostupný v dokumente "Zmena pri prihlásení sa k elektronickým službám cez portál finančnej správy"

Zahraniční používatelia majú možnosť registrovať a prihlásiť sa na Portál FS pomocou eID, ktorý je vydaný v zmysle nariadení eIDAS. Aktuálne takéto eID vydávajú tieto krajiny:

  • Belgicko (eID, doklad o pobyte cudzinca)
  • Chorvátsko (eID)
  • Česká republika (eID)
  • Estónsko (eID, doklad o pobyte cudzinca, mobilné ID, diplomatický preukaz, digitálny preukaz)
  • Nemecko (eID doklad, doklad o pobyte cudzinca)
  • Taliansko (eID)
  • Lotyšsko (eID, eParaksts karte/karte+,eParaksts (mobilná identita))
  • Luxembursko (eID)
  • Portugalsko (eID)
  • Španielsko (eID)

Podpísanie a odoslanie podania je bez zmeny a používateľ môže formulár podpísať komerčným KEP, alebo KEP, ktorý je dostupný na eID.

V prípade problémov s prihlásením navštívte stránku s "Najčastejšími otázkami a odpoveďami" alebo kontaktujte naše "call centrum".

Celú informáciu nájdete TU: https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_ukoncenie-kep-ti/bc

Zdroj: Finančné riaditeľstvo SR

Páčila sa Vám novinka? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačítko vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies