všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Novinky na stránkach Finančnej správy


14. 3. 2022

Dnes, z noviniek uverejnených na stránke Finančnej správy vyberáme:

 

POMOC PRE UKRAJINU

Od 1. marca do 7. marca 2022 bolo cez hraničné priechody vo Vyšnom Nemeckom a Ubli prepravených cez 3 085 299 kg humanitárnej pomoci. Finančná správa upozorňuje, že i na tovar zasielaný ako humanitárna pomoc sa vzťahujú právne predpisy a colný dohľad. 

Celý článok nájdete TU

 

Súčasne platná legislatíva stanovuje, že každý tovar, ktorý vstupuje na Ukrajinu musí byť uvedený v colnom vyhlásení, ktoré môže mať rôzne formy v závislosti od druhu tovaru. Pre colné konanie je dôležité aj registračné číslo, alebo EORI číslo.

Všetko o tom, ako si vybaviť EORI číslo nájdete TU.  

VYPRŠANIE PLATNOSTI CERTIFIKÁTOV VRP

Na portáli finančnej správy je dostupná aktualizovaná verzia bezplatnej aplikácie Pokladnica, nakoľko  už 17. marca vyprší platnosť komunikačného certifikátu a doterajšia verzia VRP nebude funkčná.

Kompletné informácie o aktualizácii aplikácie VRP nájdete TU.

FINANČNÁ SPRÁVA SA ZAPÁJA DO PILOTNÉHO PROJEKTU ETACA

Finančná správa sa zapája do projektu ETACA (European Trust and Cooperation Approach), ktorý je pilotným projektom Európskej komisie s cieľom zjednodušiť a podporiť vzájomnú spoluprácu založenú na väčšej dôvere a transparentnosti medzi daňovníkmi a daňovými správami, ako aj medzi daňovými správami navzájom.

Viac informácii o projekte nájdete TU

 

 

Zdroj: financnasprava.sk

 

Páčila sa Vám novinka? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačítko vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies