všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Novela Zákona o účtovníctve od 1. septembra 2022


21. 7. 2022

V záujme zníženia administratívnej záťaže podnikateľov a zlepšovania podnikateľského prostredia sa s účinnosťou od 1. septembra 2022 pre účtovné jednotky, ktoré spĺňajú veľkostné kritériá uvedené v § 17a ods. 2 Zákona o účtovníctve (ďalej len „ZoU“) mení POVINNOSŤ na MOŽNOSŤ viesť účtovníctvo a zostavovať individuálnu účtovnú závierku podľa IFRS.

Účtovné jednotky spĺňajúce veľkostné kritéria uvedené v § 17a ods. 2 ZoU však budú v nadväznosti na zmeny považované za subjekty verejného záujmu podľa § 2 ods. 14 ZoU bez ohľadu na používané účtovné štandardy.  

Možnosť rozhodnúť sa pri zostavovaní účtovnej závierky podľa IFRS budú môcť účtovné jednotky pri účtovných závierkach zostavovaných k 1.januáru 2023 a neskôr.

Súčasne platí, že účtovná jednotka, ktorá bola povinná zostavovať účtovnú závierku podľa IFRS do 31. decembra 2022, je naďalej povinná zostavovať účtovnú závierku podľa IFRS.

Kompletná informácia o novele zákona TU

Zdroj informácií: Finančné riaditeľstvo SR

 

Páčila sa Vám novinka? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačidlo vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.



sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies