všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer


Informácia Sociálnej poisťovne o novom elektronickom účte poistenca


9. 5. 2022

Sociálna poisťovňa v rámci elektronizácie služieb a komunikácie poistencami predstavila nový Elektronický účet poistenca.

Elektronický účet poistenca poskytne každému poistencovi prehľad o svojom sociálnom poistení, najmä:

  • o počte dní (dôb) poistenia a vymeriavacích základoch, z ktorých bolo platené poistné,
  • nároku a výške na výpočet dávok - napr. nemocenské, materské, ošetrovné, dávka v nezamestnanosti; starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok a pod.,
  • kontrolu a spätnú kontrolu údajovnapr. zamestnanec si vie overiť, či zaňho zamestnávateľ odvádza odvody na sociálne poistenie,
  • kontrolu evidencie životných obdobípočas ktorých poistenec neplatí poistné na sociálne poistenie, napr. materské, OČR.

Sociálna poisťovňa tieto dáta poskytuje v záujme zvýšenia informovanosti poistencov o údajoch rozhodujúcich pre nárok na dávku sociálneho poistenia a pre určenie jej sumy.

Túto informáciu nájde na stráne Sociálnej poisťovni, link: TU

Sociálna poisťovňa - Ústredie Sociálnej poisťovne informuje (socpoist.sk)

Páčila sa Vám novinka? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačidlo vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies