všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Ako prilákať pozornosť uchádzačov a záujemcov o zamestnanie


20.4.2021

Po období útlmu spôsobeného pandémiou ochorenia COVID-19 trh práce znovu ožíva. Mnohí zamestnávatelia potrebujú obsadiť voľné pracovné miesta a pri hľadaní nových vhodných pracovných síl uvažujú o tom, ako prilákať pozornosť uchádzačov a záujemcov o zamestnanie, či iných účastníkov trhu práce a ako ich motivovať. Časy, keď rozhodovala len výška mzdy, sú dávno minulé. Zaujať možno najmä zamestnaneckými benefitmi, a to najmä rôznymi prepracovanými systémami ich poskytovania. Ide zároveň o jednu zo zaujímavých foriem legálnej daňovej optimalizácie v súlade so zákonom č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v z. n. p.

Na tomto webinári sa budeme venovať poskytovaniu jednotlivých zamestnaneckých benefitov z aspektu Zákonníka práce, ako aj ďalších právnych noriem a predpisov, ale najmä problematike ich daňového posudzovania, a to na strane zamestnancov i zamestnávateľov. Rozoberieme si v prvom rade okruh tých, ktoré sú za určených podmienok od dane oslobodené (resp. oslobodené od dane v limitovanej výške) a na strane zamestnávateľa sú daňovým výdavkom, ale budeme sa venovať aj tým, ktoré u zamestnanca podliehajú zdaneniu a za ustanovených podmienok patria k daňovo uznaným výdavkom zamestnávateľa.

Okrem najbežnejších benefitov (ako napr. poskytnutie auta alebo iného majetku aj na súkromné ciele zamestnanca, príspevky zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie zamestnanca  atď.) si rozoberieme aj menej typické peňažné a nepeňažné plnenia, ako napr. zabezpečenie ubytovania a dopravy pre zamestnancov, príspevky na lekárske preventívne prehliadky nad rámec prehliadok povinných a pod.  

Bližšie sa tejto problematike budeme venovať na webinári: Zamestnanecké benefity, pod vedením lektorky Ing. Valérie Jarinkovičovej dňa 18. 5. 2021.

Článok pre Vás pripravila: Ing. Valéria Jarinkovičová

Páčil sa Vám článok? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačítko vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK