všetky novinkyNovinky


Semináre: Spotrebná daň z minerálneho oleja, Spotrebná daň z elektriny


20.4.2012

Pripravili sme pre Vás ďalšie zo série energetických seminárov, tento krát na témy Spotrebná daň z elektriny a Spotrebná daň z minerálneho oleja.

  • Spotrebná daň z minerálneho oleja

S účinnosťou od 1. januára 2012 bola prijatá novela zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja - zákon č. 546/2011 Z. z. Novelou sa rozširuje okruh subjektov o fyzické a právnické osoby, ktoré chcú obchodovať s vybraným minerálnym olejom a zároveň sa im ukladajú rôzne povinnosti v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 98/2004 Z. z. ako napr. požiadať o vydanie povolenia na obchodovanie, oznamovacia povinnosť a iné. Zavádza sa nový inštitút "predajcu pohonných látok". Novelou sa ďalej niektoré sadzby spotrebnej dane zvyšujú alebo sa zavádzajú nové sadzby dane v závislosti na ich viskozite. Od 1. 9. 2012 bude účinné nové znenie ustanovenia § 22 - skladanie a dopĺňanie zábezpeky na daň.
Termín: 16.5.2012
Prednášajúci: Mgr. Jaroslav Mojžiš, Finančné riaditeľstvo SR
Účastnícky poplatok: 66,00 eur s DPH
Program, Prihlásenie

  • Spotrebná daň z elektriny

Viete aké povinnosti Vám vyplývajú zo zákona č. 609/2007 Z. z. o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu v znení neskorších predpisov? Plníte si tieto povinnosti, ale chcete sa uistiť o správnosti Vami používaných postupov?
Termín: 7.6.2012
Prednášajúci: mjr. Ing. Andrea Pavileková, zástupkyňa riaditeľa  odboru spotrebných daní a vedúca metodicko-správneho oddelenia Odboru spotrebných daní Finančného riaditeľstva SR
Účastnícky poplatok: 66,00 eur s DPH
Program, Prihláseniesfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Energetika
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK