všetky novinky Novinky

všetky články Články


Počuli ste už o špecialitkách, ktoré sme si pre Vás pripravili?


8.3.2018

Neoddeliteľnou súčasťou našich stálych účtovných, daňových a mzdových seminárov sú aj tie špeciálne. V legislatíve sa to neustále hmýri zmenami a novinkami, o ktorých Vás chceme informovať prostredníctvom kvalitne spracovaných školení. Prinášame zaujímavé „špecialitky“ na tému verejného obstarávania a štandardov AIS/IFRS.

Zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní prešiel v novembri 2017 v poradí už štvrtou úpravou a prináša zmeny finančných limitov a zmeny súvisiace s úpravou procesov verejného obstarávania. O aké novinky v zákazkách s nízkou hodnotou sa jedná? Ako sa rozšírili výnimky verejného obstarávania? Všetky interné smernice a zákon o registri partnerov rozanalyzuje na seminári 20. 3. 2018 odborníčka Ing. Helena Polónyi, ktorá má dlhoročné skúsenosti v tejto oblasti. Aktuálne znenie zákona o verejnom obstarávaní nájdete TU.

V Medzinárodných štandardoch finančného vykazovania známych ako IAS/IFRS nie sú zmeny žiadnou veľkou udalosťou. Neustále sú staré štandardy nahrádzané novými a tak sa účtovníctvo a legislatíva jednotlivých národov približuje, ak nie takmer úplne zhoduje, k európskej legislatíve. Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve si môžete pozrieť TU. Od 1. 1. 2018 vstúpil do platnosti nový štandard IFRS 15 Vykazovanie výnosov. Aké nové poňatie vykazovania výnosov prináša? Ktoré štandardy nahrádza? Nielen aktuálne zmeny, ale aj komplexný výklad IAS/IFRS štandardov Vám na seminári poskytne 9.- 11. mája 2018 a 11. - 13. júna 2018 odborníčka Zuzana Nemcová, súdna znalkyňa v oblasti financií, ktorá pôsobila vo finančno-ekonomickom vedení viacerých nadnárodných spoločností, ktoré reportovali v IAS/IFRS. Zoznam platných IAS/IFRS štandardov nájdete TU

Odteraz sme Vám na našej webovej stránke k dispozícií online. V online komunikácii sa na nás kedykoľvek môžete obrátiť so svojimi otázkami ohľadom organizovania seminárov, s nápadmi na témy, ktoré Vám možno chýbajú či postrehmi na zlepšenie našich služieb.

Máte otázky, ktoré by ste chceli položiť lektorkám, aby Vám ich zodpovedali na seminári? Pošlite nám ich vopred na náš email TU.

Prehľad aktuálnych seminárov TU.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Energetika
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK