všetky novinky Novinky

všetky články Články


Koniec chaosu v štandardoch IFRS


16.8.2018

Rada pre medzinárodné účtovné štandardy (International Accouting Standards Board, v skratke IASB) neustále zhromažďuje individuálne návrhy na rôzne úpravy medzinárodných účtovných štandardov IFRS. Od prvého projektu zlepšenia týchto štandardov, ktoré sa uskutočnilo a vstúpilo do platnosti 1. januára 2009, ubehlo už niekoľko rokov.

Hoci sa prvým návrhom znovelizovalo až 25 štandardov, tento proces zďaleka nie je na konci. Postupnou novelizáciou neustále prichádzajú aj ďalšie štandardy, stávajú sa účinnejšími a efektívnejšími a nahrádzajú, tak svoje staršie, teraz už nepostačujúce, komplikované verzie.

PRAKTICKÉ PRÍKLADY VÁS NAUČIA POCHOPIŤ CELÚ PROBLEMATIKU

Na seminári „IFRS - všeobecný prehľad + zmeny platné od roku 2018 a 2019 s praktickými príkladmi“ si počas troch dní v termíne 17. - 19. septembra 2018 prejdete množstvo praktických príkladov založených na dlhoročných poznatkoch z praxe pani lektorky. Seminár vám prinesie komplexný prehľad a pevnú informačnú základňu, na ktorej môžete s istotou stavať. Celý program seminára nájdete TU.

Najzásadnejšou novelizáciou prešiel štandard IFRS 16 – Leasingy, ktorý svoju účinnosť nadobudne od 1. 1. 2019 a prináša so sebou mnoho zmien. V porovnaní s inými štandardami, môže byť jeho správna aplikácia v praxi jedna z tých náročnejších.

Rozhodli sme sa venovať mu extra pozornosť na našom seminári „IFRS - Leasingy v praktických príkladoch (nový štandard platný od 1.1.2019 a 37 príkladov)“ v termíne 18. – 19. októbra 2018. Pripravili sme pre vás viac ako 30 príkladov, na ktorých pochopíte, ako správne vykazovať lízing u nájomcu, či prenajímateľa ako ho oceniť, uplatniť na portfólio a mnohé ďalšie úkony s ním spojené. Program nájdete TU.

PRE KOHO SÚ SEMINÁRE URČENÉ?

Ekonómovia, účtovníci a záujemcovia, ktorí:

  • začínajú s problematikou IFRS a hľadajú nielen teóriu, ale aj praktickú aplikáciu,
  • pracujú s problematikou IFRS a chcú si utvrdiť poznatky z medzinárodných účtovných štandardov.

O LEKTOROVI

Nenechajte si ujsť možnosť získať komplexný výklad IFRS štandardov od uznávanej audítorky a školiteľky IFRS kurzov, Ing. Jany Mundierovej.

  • Od roku 2002 pôsobí ako audítor, vykonáva audit najmä v stavebných a developerských spoločnostiach, spoločnostiach zameraných na ekologickú energetiku, spoločnostiach zameraných na špeciálnu chemickú výrobu, spoločnostiach prevádzkujúcich výrobu a montáž elektrických zariadení, spoločnosti zameranej na poskytovanie kúpeľných služieb. 
  • V roku 1994 získala SKAU licenciu na poskytovanie audítorských služieb č. 385.
  • V rokoch 2008 - 2010 uskutočnila audit v neziskovej organizácii – Slovenskej komore audítorov, kde sa v roku 2010 stala členkou Komisie pre zabezpečenie kontroly kvality auditu SKAU.
  • V roku 2008 získala Diplom IFRS expert na základe, ktorého sa venuje lektorovaniu IFRS kurzov.
  • Okrem lektorskej činnosti poskytuje ekonomické a finančné poradenstvo a vypracovanie a posúdenie podnikateľského zámeru a iné konzultácie.

 sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Energetika
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK