všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Finančné riaditeľstvo SR zverejnilo 20. apríla 2021 nový metodický pokyn č. 25/DZPaU/2021/MP - k zdaniteľnosti príspevku poskytnutého zamestnávateľom na stravovanie zamestnanca na pracovisku


23.4.2021

Metodický pokyn podrobne rozoberá:

1. jednotlivé povinné/zákonné formy stravovania zabezpečované zamestnávateľom pre svojich zamestnancov na pracovisku v súlade s § 152 Zákonníka práce:

  • podmienky a rozsah povinností zamestnávateľa pri poskytovaní stravovania na pracovisku,
  • povinnosť poskytovania jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi a to vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa alebo prostredníctvom stravovacej poukážky (u fyzickej alebo právnickej osoby, ktorá má právo poskytovať stravovacie služby alebo
  • poskytnutím finančného príspevku na stravovanie (namiesto zabezpečenia stravovania);

2. možností úhrady stravovania na pracovisku:

  • nepeňažná forma stravovania (poskytnutie stravy alebo gastrolístka) versus poskytnutia finančného príspevku a možnosti ich oslobodenia od dane, resp. zdanenia a to z pohľadu zamestnávateľa aj zamestnanca.

Celý metodický pokyn FR SR nájdete TU:

https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Dane/Metodicke_pokyny/Priame_dane_uct/2021/2021.04.20_25_DZPaU_2021_MP.pdf

a pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačítko vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK