všetky novinky Novinky

všetky články Články

Spolupracujeme s vydavateľstvom Wolters Kluwer

Spolupracujeme so Slovenskou komorou certifikovaných účtovníkov


Aktuálna informácia pre dovozcov tovaru


12.1.2022

Od 01. 01. 2022 dochádza k zmene zdaňovania colno-deklaračných služieb. Na zasadnutí Komisie na zabezpečenie jednotného metodického výkladu za oblasť dane z pridanej hodnoty, zloženej zo zástupcov MF SR, FR SR a SKDP   uskutočneného 23. 09. 2021 sa, na základe „Smernice Rady 2006/112/ES o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty,“ prehodnotil doterajší postup zdaňovania služieb colného zastupovania, výsledkom ktorého je zahrňovanie týchto služieb do základu dane pri dovoze tovaru a ich fakturácia s oslobodením od DPH. 

Taktiež na tomto zasadnutí sa prijali závery ohľadom posudzovania a zdaňovania reťazových obchodov  pri dovoze tovaru. Prijaté závery sa budú vzťahovať len na identické obchodné transakcie opísané  a riešené na tomto zasadnutí.

Zápis z uvedeného zasadnutia nájdete TU: 

https://www.financnasprava.sk//_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Zverejnovanie_dok/Dane/Zavery_zo_zasadani/2021.11.24_zapis.pdf

Vzhľadom na aktuálnosť danej problematiky, sme túto tému dodatočne zahrnuli ako posledný bod programu do pripravovaného online webinára „Daň z pridanej hodnoty - novela od 1.1.2022“ s lektorom Ing. Martinom Ťažkým z Finančného riaditeľstva SR, ktorý sa uskutoční dňa 14. januára 2022.

 

Páčil sa Vám článok? Chcete sa pravidelne dozvedieť viac aktuálnych informácií zo sveta účtovníctva, daní či miezd? Zaujíma Vás názor odborníkov na danú problematiku?

Prihláste sa na odber nášho newslettera a už nezmeškáte ani jeden článok! Dostanete ho priamo do Vašej emailovej schránky.

* Vyplnením emailu a kliknutím na tlačítko vyjadrujete aktívny a dobrovoľný súhlas so zasielaním reklamných emailov a súhlas na správu, spracovanie a uchovanie uvedenej e-mailovej adresy spoločnosti SFÉRA, a.s., so sídlom Karadžičova 2, 811 08 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 35 757 736, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č. 1979/B na marketingový účel po dobu organizovania kurzov, školení a konferencií.

Ako chránime Vaše osobné údaje sme spísali do dokumentov Ochrana osobných údajov Obchodné podmienky.sfera
Portál
Špeciálne semináre
Newsletter
RSS kanály
Novinky
Kontaktné údaje
Napíšte nám
Semináre
Účtovníctvo a dane
Archív
Fotogaléria
Informácie
Ochrana osobných údajov
Všeobecné obchodné podmienky
Využívanie súborov cookies
 

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, pomocou ktorých vylepšujeme naše služby. Viac informácií OK